Výpalníkom sa neodvráva

Autor: Martin Huba | 21.3.2013 o 10:47 | (upravené 21.3.2013 o 16:59) Karma článku: 18,66 | Prečítané:  1481x

Práve riešim "znovuaplikáciu" úľavy na platbe štátu za vysielanie RTVS pre svoju starú mamu. Nepríjemná disciplína. Nielen že náš "sociálny štát" úplne zbytočne stresuje a otravuje ľudí, ktorí ho celý svoj život financovali, ale ešte aj mne spôsobil nevoľnosť, keď som z netu stiahol a otvoril "manuál" na postup. Presnejšie, keď som si prečítal sprievodné informácie v ňom dokumentujúce čo a vlastne prečo, chce zase štát od človeka milión.

Nielen že štát nie je schopný vyriešiť komunikáciu medzi RTVS a Poštou (pretože len o to ide - preposlať si lajstrá z jednej barabizne do druhej) - nechce sa im do toho obom, za svoje peniaze a čas - však boli by na hlavu, keď si to spravia dôchodcovia sami.

Takže čo to vlastne chce náš sociálny štát od dôchodcov ? Znovuzaslať RTVS svoje evidenčné údaje, ktoré predtým poskytli Pošte, aby dostali úľavu na platbe za vysielanie RTVS. Nie, nie preto, že ju pozerajú (kto ju pozerá ?), ale preto, že odoberajú ELEKTRINU (Maďaričov zástrčkový zákon) ! Geniálne ! Verte, že partie kamarátov, ktoré sa rozhodnú pre parlamentné podnikanie si môžu robiť čo chcú - a tu sa to iba začína.

Predstavte si, že do konca roku 2012 mohol dôchodca, ktorý vyživoval mocenské aparáty tejto (post)komunistickej (pseudo)demokracie CELÝ SVOJ ŽIVOT, popri o polovicu zníženej platbe za vizuálnu elektrinu od RTVS DOKONCA AJ POPRI DOCHODKU PRACOVAŤ aby si vo ficovskom sociálnom BLAHOBYTE trošku pomohol. TAK TO JE PREČ ! Štátny socializmu si pýta svojich 2,32€ od 1.1.2013 od pracujúcich dôchodcov späť ! To sú istoty !?

Sociálny štát prenasleduje svojich NAJZASLÚŽILEJŠÍCH občanov miesto toho, aby im takéto omrvinky (vizuálna elektrina od RTVS) DÁVAL AUTOMATICKY ZDARMA ! Čo tak si tých pár drobných sťahovať zo svojich tučných, trojtisícových platov ? HAAALOOO ?

Aha, to my sme tu pre vás, akosi som pozabudol..

Proste, manuál od RTVS a informácie v ňom sú skvost, ktorý keď si prečítate (komentujem z neho len minimum), znovu sa vám len pred očami lepšie zhmotní obraz štátu, v ktorom dnes na Slovensku bohužiaľ žijeme.

Už len citát z tohto e-lajstra na záver. Otázka a odpoveď č. 13 zo sekcie "Najčastejšie kladené otázky":

13. Akým spôsobom je možné vyriešiť situáciu, keď moja stará mama, 88-ročná, býva v domčeku na vidieku sama, nikdy nemala televíziu a teraz nemá ani rozhlas. Je jej ťažko vysvetliť, že musí platiť za niečo, čo nikdy nemala a ani nikdy mať nebude.

Ak je stará mama odberateľkou elektriny v dome, vzniká jej povinnosť zo zákona 340/2012 Z.z. platiť úhradu.

(!!!)

Takto je to v praxi s ficovským "sociálnym štátom".

NEODVRÁVAJTE A PLAŤTE, KEĎ VÁM TO PRIKÁŽEME ! ALEBO NECHAJTE SVOJU STARÚ MAMU ODPOJIŤ OD ELEKTRINY A UMRIEŤ !

(...a majte si svoju spravodlivosť)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Peniaze na výskum dostal aj človek blízky Zoroslavovi Kollárovi

Výrobca okien bude skúmať sušenie.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Glváč sa zamotal do vlastných klamstiev

Ako sa podpredseda parlamentu nachytal.

Stĺpček Tomáša Prokopčáka

Výpalníci, ktorí berú slovenskej vede

Ako môže vyzerať schéma na ministerstve.


Už ste čítali?