Výpalníkom sa neodvráva

Autor: Martin Huba | 21.3.2013 o 10:47 | (upravené 21.3.2013 o 16:59) Karma článku: 18,66 | Prečítané:  1439x

Práve riešim "znovuaplikáciu" úľavy na platbe štátu za vysielanie RTVS pre svoju starú mamu. Nepríjemná disciplína. Nielen že náš "sociálny štát" úplne zbytočne stresuje a otravuje ľudí, ktorí ho celý svoj život financovali, ale ešte aj mne spôsobil nevoľnosť, keď som z netu stiahol a otvoril "manuál" na postup. Presnejšie, keď som si prečítal sprievodné informácie v ňom dokumentujúce čo a vlastne prečo, chce zase štát od človeka milión.

Nielen že štát nie je schopný vyriešiť komunikáciu medzi RTVS a Poštou (pretože len o to ide - preposlať si lajstrá z jednej barabizne do druhej) - nechce sa im do toho obom, za svoje peniaze a čas - však boli by na hlavu, keď si to spravia dôchodcovia sami.

Takže čo to vlastne chce náš sociálny štát od dôchodcov ? Znovuzaslať RTVS svoje evidenčné údaje, ktoré predtým poskytli Pošte, aby dostali úľavu na platbe za vysielanie RTVS. Nie, nie preto, že ju pozerajú (kto ju pozerá ?), ale preto, že odoberajú ELEKTRINU (Maďaričov zástrčkový zákon) ! Geniálne ! Verte, že partie kamarátov, ktoré sa rozhodnú pre parlamentné podnikanie si môžu robiť čo chcú - a tu sa to iba začína.

Predstavte si, že do konca roku 2012 mohol dôchodca, ktorý vyživoval mocenské aparáty tejto (post)komunistickej (pseudo)demokracie CELÝ SVOJ ŽIVOT, popri o polovicu zníženej platbe za vizuálnu elektrinu od RTVS DOKONCA AJ POPRI DOCHODKU PRACOVAŤ aby si vo ficovskom sociálnom BLAHOBYTE trošku pomohol. TAK TO JE PREČ ! Štátny socializmu si pýta svojich 2,32€ od 1.1.2013 od pracujúcich dôchodcov späť ! To sú istoty !?

Sociálny štát prenasleduje svojich NAJZASLÚŽILEJŠÍCH občanov miesto toho, aby im takéto omrvinky (vizuálna elektrina od RTVS) DÁVAL AUTOMATICKY ZDARMA ! Čo tak si tých pár drobných sťahovať zo svojich tučných, trojtisícových platov ? HAAALOOO ?

Aha, to my sme tu pre vás, akosi som pozabudol..

Proste, manuál od RTVS a informácie v ňom sú skvost, ktorý keď si prečítate (komentujem z neho len minimum), znovu sa vám len pred očami lepšie zhmotní obraz štátu, v ktorom dnes na Slovensku bohužiaľ žijeme.

Už len citát z tohto e-lajstra na záver. Otázka a odpoveď č. 13 zo sekcie "Najčastejšie kladené otázky":

13. Akým spôsobom je možné vyriešiť situáciu, keď moja stará mama, 88-ročná, býva v domčeku na vidieku sama, nikdy nemala televíziu a teraz nemá ani rozhlas. Je jej ťažko vysvetliť, že musí platiť za niečo, čo nikdy nemala a ani nikdy mať nebude.

Ak je stará mama odberateľkou elektriny v dome, vzniká jej povinnosť zo zákona 340/2012 Z.z. platiť úhradu.

(!!!)

Takto je to v praxi s ficovským "sociálnym štátom".

NEODVRÁVAJTE A PLAŤTE, KEĎ VÁM TO PRIKÁŽEME ! ALEBO NECHAJTE SVOJU STARÚ MAMU ODPOJIŤ OD ELEKTRINY A UMRIEŤ !

(...a majte si svoju spravodlivosť)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?