Piť, či nepiť?

Autor: Martin Huba | 21.5.2009 o 10:50 | Karma článku: 8,65 | Prečítané:  1393x

Pýtal sa zrobený sedliak nad nekonečnou roľou, civiac na vlastný predlžujúci sa tieň, mysliac na deväť hladných krkov, čakajúcich na jeho návrat v drevenej chyži. A preto pil. Alkohol vlievajúci sa do žíl nalial sily do ťažko skúšaných svalov, ubaláchal unavenú myseľ v hmlovinách eufórie. Už ani nevie, prečo ho potreboval viac. Keď si však večer sadol s ratolesťami k ohňu, bolo tam jedlo, deti aj pán Boh.


Byť, či nebyť?

Pýta sa doktor pacienta po prebudení z deliria tremens, mávajúc mu pred očami výsledkami obličkových testov. Vrásky na doudieranom čele sa prehĺbili a do mŕtvolne bledej tváre s vyhasnutými očami sa vracia čulosť, nie však život. Ten šteboce a lieta za oknami liečebne ako nepolapiteľný vták. Byť, či nebyť? opakuje doktor svoju otázku. Kde je pán Boh teraz? pýta sa alkoholik. Boh má však pre rôzne situácie rôzne podoby.

Biť, či nebiť?

Pýta sa človek milión pri pohľade na alkoholickú, vulgárnu zberbu v parlamente. Pri pohľade na Slotov, 
Durayov, Cuperov, a iných, ktorí na verejnosti všetci chlastali a zneužívali poslaneckú imunitu, mrhali a mrhajú našimi peniazmi a robia hanbu tejto krajine kade chodia. S podporou svojich kamarátov, komplicov - Ficov, Paškov, Zmajkovičových, Pučíkov, Rafajov, Čaplovičov, Čížov, Zalov a mnohých iných, ktorých usvedčuje každé slovo a každé mlčanie z čoraz viac sa prehlbujúcej rakoviny slovenského národa - klamstva, korupcie, alkoholizmu a nenávisti k iným rasám a národnostiam, k celým skupinám občanov podľa profesií a ďaľších sociálnych kritérií. "Sociálna" vláda Smer, SNS, HZDS so svojimi drahými autami, prsteňmi, hodinkami jachtami a babami tu nikdy nebola pre svojich občanov. Odopieranie informácií verejnosti, kontakty na príslušníkov podsvetia, otvorené, overiteľné klamanie do tvárí ohlúpnutých státisícov, zakrývanie a ututlávanie politických zločinov a vrážd amnestiami... a nekonečné chlastanie a chlastanie a chlastanie...

Bratia a sestry v Kristu, tu Boha vidím len v Gašparovičovom "Ale sme im dali, boha, novinárom!"

Preto odpoveď znie biť. Biť ich hlava nehlava, kde na nich natrafíte. Aspoň slovami.

A nepiť ich otrávené žbrndy, čo nám servírujú cez STV.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Beaty Balogovej

Hovorme ešte o vražde, nie o Ficovej mediálnej tyranii

Prečo Fico a Danko opisujú novinárov ako agresívnu brigádu.

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Ruské ženy nechcú mať deti

Rusko vymiera, nespamätalo sa z boľševizmu a vojny.

KULTÚRA

Budete sa červenať? Skúšajú, ako sme pripravení prijať intimitu

Bratislavská galéria vystavuje erotickú ilustráciu.


Už ste čítali?